featured

Sitemizde Yazarlık Şartları

Sitemizde tariflerinizin yayınlanması için aşağıdaki şartlara uymalısınız.
1-Sitemize yazacağınız tarif ilk defa bizim sitemizde yayınlanmalı, başka sitelere yayınlanmış tarifleriniz yayınlanmamalıdır.
2- Sitemize yazacağınız tarifin videosunu youtube kanalınıza yüklemeden önce yazmalısınız. Sitemizdeki tarifiniz google tarafından indexlendikten sonra videonuzu youtube kanalınıza yüklemelisiniz, daha sonra sitemizdeki ilgili tarifi düzenleyerek video alanına videonuzun kodunu koyup, tarifi güncellemelisiniz.
3- Sosyal ağlarda tarifinizi paylaşırken youtube kanalınızdaki ilgili video linkini değil, sitemizdeki tarif linkinizi paylaşmalısınız. Bu sitemizdeki tüm yazarların birbirisini desteklemesi açısından önemlidir.
4- Sitemizde öne çıkarılan görsel olarak yüklenmesi gereken fotoğraf en az 5 adet fotoğrafın birleştirilmiş hali olmalıdır. Birleştirme aşağıdaki fotoğraftaki gibi olmalıdır. Tarifin son hali en alta gelecek şekilde sırayla birleştirilmelidir. Resim üzerinde kesinlikle yazı olmamalıdır. Sitemizin adı resimlere otomatik olarak yazılacaktır. Sizin herhangi bir işlem yapmanız gerekmiyor.

5- Videoyu hazırlarken bir hata yapmışım, Videoyu izlerken gördüm, Burada onu açıklamalıyım.

video hazırlanırken pişirme süresi kısmını sehven yanlış yazmışım. Bu kısımda PT1HPT30M gibi yazılacak.

6- Videolarınızın paylaşılacağı gruplarımızı buradan görebilirsiniz. Sayfalarımızı burada yazamıyorum ama 2 milyon ve altında değişik sayılarda takipçisi olan çok sayıda sayfamız mevcuttur. Bize ait tüm sayfa ve gruplarda tarifleriniz bizim tarafımızdan paylaşılacak olup, sizin bu gruplarda tarif paylaşmanıza gerek yok. Paylaşılan tarifleri beğenerek, yorum yaparak destek verebilirsiniz. Siz bize ait olmayan gruplarda sitemizdeki tarifinizin linkini paylaşabilirsiniz.

7- Sitemizde yazar olmak istiyorsanız mutlaka facebook üzerinden bizimle iletişim kurup, kanalınızın uygun olup olmadığını öğrenmelisiniz.

8- Kuralları ihlal eden, sistemi suistimal eden yazarların yazar hesabı sonlandırılır, sitemizdeki tarifleri silinir, sosyal medyada daha önce paylaşılmış tarifleri varsa onlar olduğu gibi kalır, silinmez.

9- Bir tarifin izlenmesi ya da izlenmemesi tamamen o tarifin takipçilerimizin ne kadar ilgi gösterdiğine bağlı olarak değişir. KESİNLİKLE milyonlarca takipçiye paylaşılacak diye milyonlarca izlenme almayacak, az az izlenecektir. Fakat sitemizdeki tarif sayınız arttıkça her tarifinizin 100 kez izlendiği varsayılırsa bile büyük izlenme oranlarına sahip olacaksınız. 3-5 tarifle büyük izlenmeler beklemeyiniz.

Sitemize tarif yazma hakkında açıklamalı video: