1. Ana Sayfa
  2. Aperatif Tarifleri

Evde Tarhana Cipsi Tarifi

Demedi Demeyin Mutlaka Deneyin 🙂

0

Merhaba. Yemek Dünyam kanalına hoşgeldiniz 🙂 Bugün sizlerle evinizde pratik bir şekilde hazırlayabileceğiniz tarhana cips tarifi paylaşmak istiyorum. İçinde ne olduğunu bildiğiniz için güvenle tüketebilirsiniz.

Evde Tarhana Cipsi Tarifi

Dışarıdan cips almaya son 😉

Kişi Sayısı5 Kişilik
Hazırlık Süresi10
Pişirme Süresi20

Tarhana Cips Malzemeleri 👇

  • 3 Yemek kaşığı tarhana

  • Yarım su bardağı su

  • 3 yemek kaşığı zeytinyağı

  • 1 su bardağı un

  • 1 silme tatlı kaşığı tuz

  • 1 fiske kekik

Evde Tarhana Cipsi Nasıl Yapılır

1

3 Yemek kaşığı tarhana ile yarım su bardağı suyu iyice karıştırıyoruz. 3 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştıralım. 1 su bardağı unu kademeli olarak ilave edelim. Hamurun kıvamını kaçırmamak için kademeli ekleme yapıyoruz.

2

Bu esnada içine 1 silme tatlı kaşığı tuz, ve bir fiske kekik ekliyoruz. İsterseniz baharatı çeşitlendirerek arttırabilirsiniz. Bu size kalmış. Hamuru güzelce yoğuruyoruz. Ele yapışmayacak bir kıvama gelmesi gerekiyor. Gördüğünüz üzere hamur ele yapışmıyor. Şimdi de oklava veya merdane yardımıyla altına ve üstüne yağlı kağıt serip incecik açıyoruz.

3

Ele yapışmadıgı gibi yağlı kağıda da yapışmıyor. Şimdi kesimi yapacağız. Siz dilediğiniz şekilde kesebilirsiniz. Ben üçgen şeklinde kesmeyi tercih ettim. Tercihi size kalmış.

4

Kesimi bitirdikten sonra fırın tepsisine koyup önceden ısıtılmış 180 derecelik fırında yaklaşık 15 dakika pişiriyoruz. Cipsin çıtırtı sesini engellememek için seslendirmeyi burada bitiriyorum. Sizi cips sesiyle başbaşa bırakıyorum.

5

Yazar Hakkında

Tarifimizi Yorumlarınızla Değerlendirin.