Kapat

Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

Bugün harika bir Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Uncategorized Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi
Yağlı Saçlar İçin Yoğurt Maskesi

Yağlı saçların bakımı zordur. Normal ve kuru saçlara oranla daha sık yıkamak gerekir. Bazen yıkansa bile yağlı görüntüden kurtulmak zordur.
Yoğurt, yağlı saçları kontrol altına almak için çok etkilidir. İçerdiği vitamin, kalsiyum, protein ve antioksidanlar ile saçınızı dengeye sokar.
Bu maskede ölçülere birebir uymanızı tavsiye ederim. Ev yapımı yoğurt kullanmanız daha iyi olacaktır.
Malzeme oranını saçınızın uzunluğuna ve kalınlığına göre değiştirebilirsiniz. 1 su bardağı yoğurt kullanacaksanız, 2 tatlı kaşığı sirke, 2 tatlı kaşığı bal kullanınız.
*Sirkenin kokusunu hissetmeyeceksiniz fakat kokusuna fazla hassassanız maskenin içine bir iki damla lavanta yağı damlatmanızı öneririm.
*Lavanta yağı kullanmadınız ve koku rahatsız ediyorsa şampuanla yıkayabilirsiniz.
*Temiz saça uygulanırsa daha iyi sonuçlar alınır.

Yoğurt Maskesi için Malzemeler
½ Su bardağı Yoğurt
1 Çay kaşığı Bal
1 Çay kaşığı Elma sirkesi

Yoğurt Maskesi Yapılışı
Bir kâsede malzemeleri karıştırın. Saç derisinden uçlara doğru maskeyi sürün. Bir bone takıp 15 dakika bekletin. Sıcak su ile yıkayın.


Kaynak: annemutfakperisi