Kapat

Kışlık Domates Konserve

Bugün harika bir Kışlık Domates Konserve ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Kışlık Domates Konserve ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Kışlık Domates Konserve hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Sos Tarifleri Kışlık Domates Konserve

Kışlık Domates Konserve Tarifi

Kışlık Domates Sos İçin Gerekli

Malzemeler

5 kilogram yumurta domates

Tuz

Kışlık Domates Sosun Yapılışı

Aldığımız domatesleri çok iyi yıkıyoruz ve büyüklüklerine göre  ufak parçalara bölüyoruz.Daha sonra robotta çok iyi çekiyoruz.Çektiğimiz domatesleri büyük bir tencerede kaynatıyoruz.Kaynadıkça üstünde oluşan köpükleri kevgirle alıyoruz.5 dakika kadar bu şekilde kaynattığımız sosa 1 yemek kaşığı tuz atıyoruz.Ortalama 10 dakika kadar kaynattıktan sonra kaynar kaynar kavanozlara dolduruyoruz.Burada en dikkat etmemiz gereken nokta kavanoz kapaklarının yeni ve hiç kullanılmamış olması gerekiyor.Bu şekilde doldurduğumuz her kavanozu çok iyi sıkıp vakum yapıyoruz.Her birini ters çevirerek soğutmaya bırakıyoruz.Kışın yemeklerimizde,makarnalarda,çorbalarda domates gereken her şeyde kullanabiliyoruz.Afiyet olsun

NOT;Kapakları sıkılan bu sosları 1 sene hiç bozulmadan kullanabiliriz.Ben size ortalama bir ölçü tarifi verdim.Siz dilediğiniz kadar yapabilirsiniz.Tavsiyem bu sosları yarım kiloluk kavanozlara yaparsanız açtığınızda daha çabuk tüketebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Yeni Yemek Tarifleri

DAHA FAZLA GÖSTER