Kapat

Karpuz Görünümlü Jöle Pasta

Bugün harika bir Karpuz Görünümlü Jöle Pasta ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Karpuz Görünümlü Jöle Pasta ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Karpuz Görünümlü Jöle Pasta hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Pasta Tarifleri Karpuz Görünümlü Jöle Pasta
Karpuz Görünümlü Jöle Pasta

Karpuz Görünümlü Jöle Pasta

Karpuz Görünümlü Jöle Pasta
Eğer benim gibi jöleyi seviyorsanız bu tarife bayılacaksınız.Şekli için Tupper in prenses tacını kullandım. Bu tür tarifler bu kalıptan çok kolay çıkıyor.Herhangi bir kalıp kullanacaksanız streç filmle kaplamanızı öneririm.

Karpuz Görünümlü Jöle Pasta Malzemeleri:

*1 paket çilekli jöle
*Yarım paket kivili ya da elmalı jöle
*Yarım kilo süt
*Yarım su bardağı irmik
*Yarım su bardağı şeker
*Nar taneleri ya da herhangi kırmızı bir meyve
*Kivi dilimleri

Karpuz Görünümlü Jöle Pasta Yapılışı:

1)Çilekli jöleyi üzerindeki tariften biraz daha az bir suyla hazırlıyoruz ve kalıba döküyoruz.İçine nar tanelerini koyuyoruz ve donması için buz dolabına koyuyoruz.
2)Kırmızı kısım donunca beyaz kısmı yapıyoruz.İrmik,şeker ve sütü bir tencereye alıp karıştırarak pişiriyoruz.İlk sıcaklığı geçtikten sonra kırmızı kısmın üzerine döküyoruz.Tekrar dolaba kaldırıyoruz.
3)Yeşil jöleyi de üzerindeki tariften biraz daha az suyla hazırlıyoruz. Beyaz kısmın üzerine kivi dilimleri dizdikten sonra yeşil jöleyi döküyoruz.
4)Tatlıyı dolaba kaldırıp en az 8 saat dolapta bekletiyoruz. Servis tabağına ters çevirerek servis ediyoruz.

Afiyet olsun:)

Karpuz Görünümlü Jöle Pasta tarifi

Karpuz Görünümlü Jöle Pasta nasıl yapılır