Kapat

Hurmalı badem topları (Almond and date ball) – Şekersiz, yağsız, unsuz

Bugün harika bir Hurmalı badem topları (Almond and date ball) – Şekersiz, yağsız, unsuz ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Hurmalı badem topları (Almond and date ball) – Şekersiz, yağsız, unsuz ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Hurmalı badem topları (Almond and date ball) – Şekersiz, yağsız, unsuz hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Uncategorized Hurmalı badem topları (Almond and date ball) – Şekersiz, yağsız, unsuz

Nefis, çok kolay ve üstelik şeker yok, un yok, yağ yok. İnanılmaz bir kurabiye. Hem yapması kolay, hem yemesi zevkli. Suçluluk duymadan 🙂

 

1 su bardağı toz badem
1 su bardağı toz fındık
10 tane iri hurma
1 yumurta
Fırını 180°C de ısıtın. Hurmaların çekirdeklerini  çıkardıktan sonra 4’e bölün. Rondoya koyun ve 2-3 kaşık badem tozu ekleyip hepsini rondoda çekin.  Karıştırma kabına aktarıp geri kalan fındık ve badem tozları ile yumurtayı da ilave edin ve hepsini yoğurun. Cevizden küçük parçalar yuvarlayıp yağlı kağıt serili tepsiye dizin. Sıcak fırında 12-13 dakika pişirin.

 

 

1 cup of almond flour
1 cup of hazelnut flour
10 dates
1 egg
Preheat the oven 180°C (350°F). Place the parchement paper on the baking tray. Cut the dates small pieces. Place the dates into food processor. Add 2-3 tablespoons almond flour. Mix together. Pour in the large bow dates, flours and egg. Knead all of them. Roll the small pieces (smaller than wallnut) and put on the parchement paper. Bake the cookies in 12-13 minutes.