Kapat

Fındıklı Kurabiye

Bugün harika bir Fındıklı Kurabiye ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Fındıklı Kurabiye ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Fındıklı Kurabiye hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Uncategorized Fındıklı Kurabiye


Biraz geç kalınmış proje oldu Youtube kanalı. İki sene önce oglumun ısrarıyla hadi desem de bir türlü cesaret edip başlayamamıştım. 2017 yılını kendime cesaret yılı ilan edip kolları sıvamış oldum.
Artık Mutfak dili Youtube kanalım var. Abone olup tariflerimin yapım aşamasını oradan da izleyebilirsiniz.
Kendi sesimi bir türlü beğenmeyip kamera karşısına gecemesem de biraz açıklayıcı videolarla tarifleri eklemeye çalışıyorum. Sesimi sevip kamera karşısına geçmek tarifleri biraz daha açıklayıcı yapacak ama bakalım.
Şimdilik sessiz anlatımı oynuyoruz.
Fındıklı kurabiye tarifinin yapım aşamasına Youtube kanalımdan bakabilirsiniz. Mutfak Dili Fındıklı kurabiye yazmanız yeterli.

Malzemeler;
1 su bardağı yoğurt
150 gr eritilmiş tereyağı
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3 su bardağı un
Ic malzemesi icin;
 
1.5 su bardağı kavrulmuş cekilmiş fındık
1 su bardagı şeker
1 yumurta akı ( sarısı üzerine sürmek için ayrılır) 
Hazırlanması;
 
2 su bardagı un derin yoğurma kabına alınır.
Uzerine yoğurt,erimiş ılıtılmış tereyağı,vanilya, kabartma tozu eklenir, karıştırılır.
Geri kalan 1 su bardağı un da eklenir yumuşak hamur yoğrulur. 
Uzeri örtülür 10 dakika beklenir.
O arada bir yumurta tel çırpıcıyla çırpılır, şeker eklenir karıştırılır. Ardından cekilmiş fındık ilave edilir karıştırılır.
Sonra hamur 3 eşit bezeye bölünür. Her bir beze sırayla un serpilmiş tezgahta dikdörtgen şekilde acılır, üzerine eşit şekilde fındıklı karışımdan serilir.
Rulo şeklinde sarılır, yaglı kağıt serilmiş tepsiye aralıklı dizilir.
Uzerine yumurta sarısı sürülür önceden ısınmış 180 C ( 350 F) fırında üzeri kızarıncaya kadar yaklaşık 40-45 dakika pişirilir.
Afiyet olsun!