Kapat

Ev yapımı Rocher Çikolatası

Bugün harika bir Ev yapımı Rocher Çikolatası ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Ev yapımı Rocher Çikolatası ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Ev yapımı Rocher Çikolatası hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Aperatif Tarifler Ev yapımı Rocher Çikolatası
Ev yapımı Rocher Çikolatası

Ev yapımı Rocher çikolatası
Ev yapımı Rocher Çikolatası

Çok az malzemeyle kolay lezzetli bir çikolata tarifim sonunda hazır Tadında bukadar benzerlik olacağını hiç düşünmemiştim ama gerçekten tıpa tıp aynı diyebiliriz.. Bakalım sizler beğenecekmisiniz..
Yeni tarifime buyurun arkadaşlar…

Ev yapımı Rocher Çikolatası Malzemeler:

1 küçük kâse kavrulmuş fındık
4 yemek kaşığı Nutella
3 tane gofret dondurma külahı

İçine: tam fındık taneleri

Kaplamak için:

1-2 paket sütlü çikolata

Ev yapımı Rocher çikolatası tarifi

Ev yapımı Rocher Çikolatası Hazırlanışı:

Kâsede olan fındıkları rondondan iri kırılacak şekilde geçirin ve bir kaba alın. Üzerine 4 yemek kaşığı Nutella ekleyip güzelce karıştırın. Bu karışımı 15 dakikalığına buzluğa atın.
Ayrı bir tabağa külahları elinizle ufak parçalar haline gelecek şekilde ufalayın.

Biraz donmuş olan çikolata karışımını  dolaptan alıp (hafif elinizi ıslatın isterseniz, yuvarlaması daha kolay olacaktır) cevizden az daha küçük toplara yuvarlayın, içine 1 tane tam fındık yerleştirin tekrar yuvarlayıp külah kırıntısına bulayın tekrar 15 dakikalığına buzluğa atın.

Bu arada sütlü çikolatamızı benmari usulü eritelim.

Toplarımızı eritilmiş çikolataya bandırıp fazla çikolatasını akıtıp yağlı kağıtın üzerine alıp oda ısısında donmasını bekleyelim (isteyen buzdolabında bekletebilir) donduktan sonra hemen servis edip tüketebilirsiniz…

Not: benim tarifimden toplam 16 tane top çıktı birazda iri yuvarlamışım siz isterseniz malzemeyi daha fazla arttırıp ve topları ufak yuvarlayıp daha çok hazırlayabilirsiniz.

AFIYET OLSUN..

Ev yapımı Rocher çikolatası nasıl yapılır