Kapat

Domates Soslu Saçaklı Erişte

Bugün harika bir Domates Soslu Saçaklı Erişte ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Domates Soslu Saçaklı Erişte ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Domates Soslu Saçaklı Erişte hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Makarna Yemekleri Domates Soslu Saçaklı Erişte

Saçaklı Erişte İçin Gerekli Malzemeler

1 paket saçaklı erişte

Tuz

Kaynatılmış su

Domates Sosu  İçin Gerekli Malzemeler

4adet domates

3kaşık tereyağ

4kaşık sıvıyağ

Domates Sosunun Yapılışı

Domatesler küp küp doğranır. Bir tencereye alınır. İçine tereyağ, sıvıyağ ve tuz eklenir, 15 dakika kaynatılır. Domatesler iyice yumuşayınca işlem tamamdır. Yani domatesin ham kokusu gitmiş olması gerekiyor.

Domates Soslu Saçaklı Eriştenin Yapılışı

Saçaklı erişte artık çok yaygın olarak marketlerde satılıyor, lezzeti de çok güzel. Geniş bir tencereye eriştemizi döküyoruz, üzerine eriştelerin üzerini örtecek şekilde kaynatılmış su ekliyoruz.Tuzunu atıp pişmeye bırakıyoruz.Tencere büyük olursa erişte daha güzel pişecektir.Birbirine yapılmayacaktır. Erişteleri çok fazla pişirmiyoruz, hamur olabilir.Ne sert olacak ne de çok yumuşak. Piştikten sonra suyunu süzüyoruz.Önceden hazırladığımız sosu bekletmeden eriştenin üzerine döküyoruz ve sıcak olarak servis ediyoruz.Erişteyi yağlamadık, sosun içindeki yağ yeterli olacaktır. Erişteyi yağlamadığımız için sosu bekletmeden döküyoruz,bekletirsek erişte birbirine yapışır. Afiyet olsun  

Bir Cevap Yazın

Yeni Yemek Tarifleri

DAHA FAZLA GÖSTER