Kapat

Deniz Börülcesi Salatası

Bugün harika bir Deniz Börülcesi Salatası ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Deniz Börülcesi Salatası ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Deniz Börülcesi Salatası hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Salata Tarifleri Deniz Börülcesi Salatası

Deniz Börülcesi Salatası Tarifi

Deniz Börülcesi Salatası İçin Gerekli

Malzemeler

2 demet börülce

1 adet limon suyu

3 diş iri sarımsak rendesi

4 yemek kaşığı zeytinyağı

Deniz Börülce Salatasının Yapılışı

Öncelikle börülcelerin köklerini ıspanak keser gibi alıp suda bekletiyoruz.Bazen çok temiz olabiliyor.O zaman kesmeden direk suda bekletip iyice yıkadıktan sonra bol kaynar suda haşlıyoruz.Denizin gelgit yaptığı kıyılarda yetişen bu bitki kendiliğinden tuzlu olup iyot bakımından çok zengindir.Kesinlikle tuz ilavesi etmiyoruz.7-8 dakika haşlanan börülceyi soğuk suyun altına tutup soğutuyoruz.Kök kısımlarından tutarak çektiğimizde yeşil ot kısmı elimize gelecektir ve kılçık kısmı kalacaktır.Ayıklama işi bittikten sonra rendelenen sarımsağı,zeytin yağını isteğe bağlı pul biberini ilave edip güzelce karıştırıyoruz ve özellikle balık yanına yakışan bu mezeyi  servis ediyoruz.Afiyet olsun

NOT;Bu salatada vakit alan sadece ayıklama kısmı.Lezzeti çok güzel olan bu salata içinde o zahmete değer olduğunu düşünüyorum.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Yeni Yemek Tarifleri

DAHA FAZLA GÖSTER