Kapat

Defne Yaprağı Yakmak

Bugün harika bir Defne Yaprağı Yakmak ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Defne Yaprağı Yakmak ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Defne Yaprağı Yakmak hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Uncategorized Defne Yaprağı Yakmak

Defne Yaprağı Yakmak

Evde Defne Yaprağı Yakmanın Faydaları

Defne yaprağının yararları ve kullanım alanları saymakla bitmez. Evde defne yaprağı yakmak ve yararları hakkındaki bu makalemizi kaçırmayın. Evde Defne Yaprağı Yakmanın Faydaları  Sizleri de cezbedecek.

Yemeklere aroma vermesi ile de bildiğimiz defne yaprağı yakarak ne gibi bir şey elde ederiz?

 

Akdeniz’e özgü olan defne ağacının yaprakları eski zamanlardan beri insanlar tarafında doğal bir tedavi edici olarak kullanılmıştır. Defne yaprağı kutsal sayılırdı ve defne ağacı dallarından yapılan taçlar şairler ve sanatçılara başarılarından dolayı ödül olarak verilirdi.

Defne yaprağı genellikle mutfakta ve parfüm endüstrisinde kullanılır. Yapraklar içerdikleri bolca vitamin, mineral ve antioksidanlar nedeniyle çok güçlü tedavici edici özelliğe sahiptir.

İltihaplanmalara, bakterilere ve mantarlara karşı çok etkilidir. Fakat yanmış defne yaprakları kesinlikle olayı başka bir boyuta taşır.

Evde Defne Yaprağı Yakmanın Faydaları
Kül tablasına bir kaç tane defne yaprağı koyun ve yakın. Bu yöntem çok kolaylıkla favori tedavi yönteminiz olabilir. Yararlarını sizin için aşağıda kısaca özetledik.

 1. Baş ağrısı
  Defne yaprağı yandığı zaman daha fazla sineol, pinen ve elimisin salgılar. Bu maddeler baş ağrısına ve yorgunluğa iyi gelir.

 2. Anksiyete
  İçerdiği linalool anksiyete ile savaşır ve iletişimi arttırır. Amerikan Anestezi Hemşireleri Derneğine göre 10 dakika boyunca yanan defne yaprağı koklamak daha iyi hissettirir.

 3. Solunum sistemi
  İçerdiği “mycrene” ve öcenol akciğeri ve nefes yollarını temizler.

Evde Defne Yaprağı Yakmanın Faydaları
4. Diyabet
Özellikle Tip 2 diyabet hastaları için önerilir. Kötü kolestrolü, kandaki glükoz ve trigliserid seviyesini düşürür.

Kalp fonksiyonlarını arttırmak ve kan şekerini kontrol altında tutmak için defne yaprağını yemeklere ekleyin. Defne yaprağındaki antioksidanlar insülin üretimini arttırıp diyabeti kontrol altında tutmaya yardımcı olur.

 1. Kalp
  Defne yaprağında bulunan rutin ve kafeik asit kalp fonksiyonlarını arttırır. Rutin, kılcal damarları güçlendirir ve kafeik asit de kolestrolü düzenler.

6. Kanser
İçerdiği antioksidanlar ve diğer organik bileşenler kanserin gelişimini önler.

7. Ağrı
Defne yaprağı baş ağrısına, migrene, eklem ağrılarına, artrite ve diş ağrısına iyi gelir. Bir bardak defne çayı ile vücudunuzdaki tüm ağrılardan kurtulabilirsiniz.

Defne Yaprağı
8. Hamilelik
Defne yaprağı, hamile kadınların ihtiyacı olan folik asit açısından zengindir.

 1. Bağışıklık
  Defne yaprağında bolca bulunan A ve C vitaminleri sayesinde mükemmel bir bağışıklık arttırıcıdır. A vitamini burnu, gözleri, boğazı, ağız boşluğunu, sindirim sistemini ve akciğer zarını korur, bakteriyel ve viral enfeksiyonları önler. Ayrıca çinko açısından da zengindir.

10. Sindirim
Defne yaprağını mide-bağırsak sorunları, çölyak hastalığı ve rahatsız bağırsak sendromu için kullanabilirsiniz. Mide ve bağırsakta gazdan dolayı oluşan şişkinlikleri giderir ve proteinin sindirilmesini kolaylaştırır.

 1. Kepek
  Soğuk suya defne yapraklarını koyun ve saçınızı şampuanladıktan sonra bu su ile durulayın. Ayrıca şampuanınıza 15 damla defne yaprağı özü yağı damlatabilirsiniz.

12. Böbrek taşı
Defne çayı böbrek iltihaplanmalarına ve böbrek taşlarına çok iyi gelir. 200 ml suya 5 gram defne yaprağı ekleyin. Suyu 50 ml’ye inene kadar kaynatın ve sonra süzün. Günde iki kere bu çayı için.

 1. Uykusuzluk
  Uykusuzluk için birebirdir. Bir bardak suya bir kaç damla defne yaprağı özü ekleyin ve yatmada önce uyku iksiri olarak için.

Bir Cevap Yazın

Yeni Yemek Tarifleri

DAHA FAZLA GÖSTER