Kapat

Buğday ve Mısır Nişastası Arasındaki Fark Nedir?

Bugün harika bir Buğday ve Mısır Nişastası Arasındaki Fark Nedir? ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Buğday ve Mısır Nişastası Arasındaki Fark Nedir? ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Buğday ve Mısır Nişastası Arasındaki Fark Nedir? hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Aperatif Tarifler Buğday ve Mısır Nişastası Arasındaki Fark Nedir?

Buğday ve Mısır Nişastası arasında sonucu değiştirecek bir fark yok. Mısır nişastası soslara daha parlak bir görüntü veriyor sadece.

Nişasta, mutfakta kıvam verme konusunda en büyük yardımcımız.

Buğday, mısır, pirinç ve patates olmak üzere benim bildiğim dört çeşidi var.

Ben genellikle mısır ve buğday olanını kullanıyorum.

Buğday Nişastası; Buğday tanesinin özünden üretilir. En çok baklava hamuru açmada kullanılır. Mısır nişastasına oranla daha sarıdır.

Mısır Nişastası; Mısır tanelerinden üretilir. Diğer türlerine göre daha beyaz renktedir. Kurabiye, pasta yapımında en çok tercih edilen türdür. Sütlü tatlılarda da tercih edilebilir.

Pirinç Nişastası; Pirinçten üretilir. En beyaz renkli olanıdır. Soslara kıvam verme, bebek maması hazırlamada yaygın olarak kullanılır.

Nişasta ayrıca ishal durumlarında yoğurta karıştırılıp yenildiğinde de şifa verir.

Muhallebi ve sos yapımında kullanmak hatta için en dikkat edilmesi gereken nokta nişastayı diğer malzemelerle birleştirmeden önce biraz suya ekleyip karıştırarak açmaktır. Bu noktaya dikkat ederseniz sonrasında topakları ayırmak için zaman harcamazsınız.

Günümüzde mısırlardaki GDO konusu hepimizin kafasını bulandırdığı için, Buğday nişastasına daha fazla talep olmaktadır. İyi markalar tercih edildikçe sorun olmayacağını düşünüyorum.

Bir Cevap Yazın

Yeni Yemek Tarifleri

DAHA FAZLA GÖSTER