Kapat

Bal Kabağı Tatlısı

Bugün harika bir Bal Kabağı Tatlısı ile yine karşınızdayız. Tam ölçülerle hazırlanmış bu tarifimizi denemenizi öneririz. Tam ölçüleri verilen Bal Kabağı Tatlısı ile hazırladığınız tarife ait yorumlarınızı da aşağıdaki yorum alanına yorum yazarak bize iletirseniz seviniriz. Bal Kabağı Tatlısı hazırsa, Afiyet Olsun.
Anasayfa
Uncategorized Bal Kabağı Tatlısı
Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı

Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  Yemek Ustaları Yemek Tarifleri Bal Kabağı Tatlısı  1 kg soyulmuş balkabağı
2.5 su bardağı şeker
YAPILIŞI:
Bal kabakları soyulur yıkanır ve hafif irice doğranır bir tencereye alınır..

Kabakların üzerine şeker gezdirilir ve kapağı kapatılır .. Yaklaşık 5 6 saat bu şekilde bekletilir ve şekerler eriyip sulandıkdan sonra ocakda orta halde yanan ateşde pişirilir .. Hiç su koymadan pişirilir ara ara çatalla pişip pişmediği kontrol edilir ve pişdiğinde altı kapatılır servis tabağına alınır üzerine isteğe bağlı fındık serpilir..
AFİYET OLSUN…

Bir Cevap Yazın

Yeni Yemek Tarifleri

DAHA FAZLA GÖSTER